Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
OSP GLEBA
ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------
Start Akcje
Akcje 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 23 stycznia 2018 17:28

 

 

Dnia 05.01.2017 - o godz.3.50 załączenie syreny alarmowej - fałszywy alarm.


Dnia 06.01.2017 r. - o godz.17.05 wyjazd alarmowy do pożaru w miejscowości Kierzek. Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu okazało się, że zarzewie ognia znajduje się w drewnianym budynku mieszkalnym. W jednym z pomieszczeń w wyniku rozgrzewania przez właściciela zamarzniętych rur od wody doszło do zapalenia się drewnianej konstrukcji budynku. Po usunięciu nadpalonych elementów, pozostałość przelano wodą z szybkiego natarcia w celu dokładnego zagaszenia ognia. Do akcji wyjechało 6 strażaków.


Dnia 12.01.2017 r. - godz. 19.20 wyjazd alarmowy do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Chudek. Po przybyciu na miejsce przystąpiono do działań polegających na odcięciu dopływu powietrza do przewodu kominowego od strony pieca, poprzez zamknięcie i uszczelnienie wszystkich dróg dopływu, oraz tłumienie na dachu bydynku przy wylocie z komina. W akcji brało udział 6 strażaków.


Dnia 23.03.2017 r. - o godz. 16.30 wyjazd w miejscowości Gleba w celu zdjęcia kota z drzewa, który przesiadywał już ok. 3 dni na drzewie. Niestety kota nie udało się zdjąć ponieważ w czasie wchodzenia po drabinie na drzewo, kot wdrapywał się coraz wyżej. Widocznie było mu lepiej na drzewie.


W dniu 31.03.2017 r. o godz. 0.50 - wyjazd alarmowy do pożaru zabudowań w miejscowości Grale. Po przybyciu na miejsce pożar obejmował 3 budynki gospodarcze drewniane. W akcji już działały OSP Kadzidło - 2 zastępy, OSP Dylewo i PSP Ostrołęka. Po naszym przybyciu dojechały jeszcze OSP Lelis i OSP Wach co w pełni zaspokoiło zapotrzebowanie w dowożeniu wody z pobliskiej rzeki Szkwa. Niestety drewniana konstrukcja budynków nie pozwoliła na ich szybkie ugaszenie, ponieważ dodatkowo były wypełnione drewnem opałowym. W pełni ocalał budynek mieszkalny, który mógł także się zapalić gdyby nie działania straży. Z naszej jednostki do akcji wyjechało 6 strażaków.


Dnia 18.05.2017 roku godz. 18.00 wyjazd alarmowy do pożaru lasu w miejscowości Gleba (dąbrowa). Pożar obejmował obszar ok. 15 arów terenu po wyciętym lesie i częściowo wdzierał się do młodego lasu. Nasza jednostka dotarła pierwsza na miejsce i szybko przystąpiła do gaszenia ognia. Następnie docierały jednostki OSP Dylewo, OSP Kadzidło i PSP Ostrołęka. Pożar całkowicie ugaszono po ok. 3 godzinach. Z naszej jednostki do akcji wyjechało 7 strażaków.


Dnia 20.05.2017 roku godz. 15.30 wyjazd alarmowy do pożaru lasu w miejscowości Jazgarka. Tym razem obszar objęty przez pożar to ok. 1 ha. Nasza jednostka ze względu na znaczną odległośc, została zadysponowana jako siły dodatkowe w celu zwiększenia zaopatrzenia w wodę. Na miejscu działały już jednostki OSP Kadzidło, PSP Wydmusy, OSP Dylewo, a dojechały OSP Myszyniec i OSP Gleba. Do akcji wyjechał zastęp w pełnym składzie czyli 6 osób.


Dnia 21.05.2017 r. o godz. 14.35 wyjazd alarmowy do pożaru lasu w miejscowości Dylewo. Pożar obejmował ok. 1ha lasu. W akcji brały udział jednostki Osp Dylewo, Osp Kadzidlo, Psp Ostrołęka, Osp Gleba i samolot gaśniczy. Z naszej jednostki do akcji wyjechało 5 strażaków.


Dnia 29.06.2017 r. o godz. 15.45 wyjazd alarmowy do usuwania skutków wichury, która przeszła przez naszą okolicę. Silny porwisty wiatr poprzewracał drzewa, które tarasowały drogi. Nasza akcja polegała na usunięciu powalonych drzew i zerwanych przewodów telefonicznych w miejscowościach Gleba i Jeglijowiec. Do akcji wyjechało 5 strażaków.


Dnia 07.07.2017 r. o godz. 11.45 wyjazd alarmowy do pożaru garażu w miejscowości Krobia. Po przybyciu na miejsce, w akcji działały już jednostki: OSP Kadzidło, PSP Ostrołęka, OSP Dylewo, OSP Lipniki i OSP Wach. Pożar opanowano i ugaszono. Z naszej jednostki do akcji wyjechało 3 strażaków.


Dnia 22.07.2017 r. o godz. 22.25 wyjazd alarmowy dopożaru stodoły w miejscowości Golanka. Spaleniu uległa drewniana stodoła wraz ze zgromadzonym tam sprzętem i kilkoma belami siana. W akcji brało udział 5 wozów bojowych z jednostek OSP Kadzidło, OSP Dylewo, OSP Gleba oraz PSP Ostrołęka i Wydmusy. Z naszej jednostki do akcji wyjechało 5 strażaków.


Dnia 30.07.2017 r. o godz. 1.35 wyjazd alarmowy do pożaru obory w miejscowości Golanka. To już drugi wyjazd w przeciągu tygodnia i praktycznie na tej samej posesji. Tym razem palił się stary budynek murowanej obory, w którym znajdowało się składowane drewno opałowe. spaleniu uległa cała więźba dachowa i częściowo składowane drewno. W akcji brało udział 5 wozów bojowych: 2 OSP Kadzidło, OSP Dylewo, PSP Ostrołęka i OSP Gleba. Z naszej jednostki wyjechało 5 strażaków.


Dnia 12.08.2017 r. o godz. 13.55 wyjazd w miejscowości Gleba w celu likwidacji gniazda szerszeni, które znajdowało się na strychu budynki mieszkalnego. Gniazdo zlikwidowano a pomieszczenie zneutralizowano.


Dnia 04.09.2017 r. o godz. 1.35 wyjazd alarmowy w miejscowości Gleba w celu usunięcia złamanego drzewa, które przewróciło się na drogę powiatową i zablokowało całą jezdnię. Drzewo zostało usunięte, a teren oczyszczono z drobnych gałęzi. Do akcji wyjechało 6 strażaków.


Dnia 25.09.2017 r. o godz. 14.15 wyjazd alarmowy do wypadku drogowego w miejscowości Gleba. Na łuku drogi powiatowej kierowca samochodu osobowego stracił panowanie i wjechał do rowu co skutkowało dachowaniem pojazdu. Pojazdem podróżowało 3 osoby. W wyniku obrażeń jedną osobę zabrano do szpitala. W akcji brały udział: OSP Gleba, OSP Kadzidło, PSP Ostrołęka, 3 karetki Pogotowia i Policja.


Dnia 01.12.2017 r. W wyniku dużych opadów mokrego śniegu doszło do łamania drzew i konarów, które tarasowały drogi, zrywały linie energetyczne i telekumunikacyjne. Zawodziła także łączność tetefoinii komórkowej, co powodowało utrudnioną łączność alarmową jednostek OSP. W wyniku zaistniałych zdarzeń druhowie z naszej jednostki wyjeżdżali 4 krotnie do usuwania skutków śnieżycy.


Dnia 06.12.2017 r. o godz. 13.30 zadysponowano naszą jednostkę do pompowania wody z przydrożnych rowów w miejscowości Chudek. W wyniku roztopów śniegu nastąpiło podtopienie kilku posesji przyległych do drogi powiatowej. Zebrana w rowach woda nie posiada odpływu i zalewa posesje i piwnice. Nasze działania polegały na przepompowaniu nadmiaru wody do oddalonego rowu odwadniającego.


Dnia 23.12.2017 r. o godz. 15.10 zadysponowano naszą jednostkę do pompowania wody w miejscowości Chudek. W wyniku roztopów śniegu nastąpiło podtopienie kilku posesji. Nasze działania polegały na przepompowaniu wody do oddalonego rowu odwadniającego. Do akcji zadysponowano także jeden zastęp JRG PSP ostrołęka. Samo przepompowywanie trwało ok. 2 godzin przy użyciu 2 pomp.


Dnia 24.12.2017 r. o godz.9.40 kolejny wyjazd do pompowania wody w miejscowości Chudek. Tym razem do pompowania wody użuto autopompy samochodowej o dużo większej wydajności. Pompowanie trwało ok. 2 godz.


Dnia 25.12.2017 r. o godz. 13.20 jeszcze jeden wyjazd do pompowania wody w Chudku. Kolejne 2 godz. pompowania wody z podtopionych posesji.

 


Wykaz druhów biorących udział w akcjach w 2017 roku.

1.  Adam Dawid             IIIIIIIIIIII

2.  Krzysztof Dawid         Z

3.  Jarosław Olk

4.  Leszek Tyc

5.  Adam Tabaka             IZI

6.  Cezary Pijanowski        IZII

7.  Henryk Gut                 IIIIII

8.  Jerzy Gut                    IIIIIIIIII

9. Zdzisław Giers

10. Diana Zawalich         I

11. Tomasz Pokora        IIIIIIIIIIIIIII

12. Zdzisław Pokora      IIIIIZIIIIIIII

13. Mariusz Suchecki    IZ

14. Przemysław Grala   IIIIIII

15. Karol Deptuła              I

16. Wojciech Gleba            Z

17. Olkowska Natalia     IIIIIIIIIII

18. Kuzia Bartłomiej       IIIZIIIII

29. Zawalich Marcin         IIZII

20. Kurzac Karolina         II

Poprawiony: wtorek, 23 stycznia 2018 18:02
 
Copyright © 2019 OSP GLEBA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla 1.5 themes
Joomla 1.5 themes, business web hosting.