Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
OSP GLEBA
ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) -------------------- ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH DO WPISYWANIA SIĘ W KSIĘDZE GOŚCI ;) --------------------
Start Wydarzenia
Wydarzenia 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 stycznia 2012 11:55

 

Dnia 24.12.2011 roku odbył się pogrzeb Mieczysława Lemańskiego - druha honorowego OSP Gleba. W pogrzebie uczestniczyli druhowie z naszej jednostki w mundurach. Druh Mieczysław przez długi okres działalności był naczelnikiem OSP Gleba. Cześć Jego pamięci.W dniu 20.12.2011 roku w świetlicy wiejskiej w Glebie odbyło się spotkanie opłatkowe strażaków OSP Gleba. W spotkaniu uczestniczył ks. Marcin Ołtarzewski opiekun naszej kaplicy, oraz przewodniczący rady gminy Jacek Płoski. Było to pierwsze spotkanie opłatkowe w historii naszej OSP.Grudzień 2011- dobiega końca realizacja dwóch wniosków na zakup sprzętu pożarniczego dla naszej jednostki. Jeden wniosek był realizowany z Funduszu Składkowego KRUS, a drugi z dotacji Starosty pow. ostrołęckiego pana Stanisława Kubła. Tak więc nasza jednostka wzbogaciła się o kolejne niezbędne sprzęty potrzebne do prawidłowego i sprawnego prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Realizacja obydwóch wniosków była możliwa dzięki staraniom Wójta naszej gminy pana Dariusza Łukaszewskiego i dobrej wspłpracy z jednostkami OSP.Listopad po ukończeniu szkolenia Strażaków Ratowników I stopnia, które odbyło się w październiku w Kadzidle i w Dylewie, w naszej jednostce przybyło 4 druhów, którzy mogą już wyjeżdżać do akcji. Obecnie mamy 18 strażaków uprawnionych do wyjazdu na akcje ratowniczo - gaśnicze.Dnia 19.11.2011 r. w Dylewie odbyło się uroczyste przekazanie samochodów pożarniczych. OSP Dylewo otrzymała samochód marki MAN 4x4. Zakup pojazdu był finansowany przez Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe i Urząd Gminy. Dotychczasowy samochód STAR 200 został przekazany do OSP Gleba. Uroczystość przekazania poprzedziła Msza Św. odprawiona w kościele parafialnym w Dylewie, w której uczestniczyli strażacy, władze gminne, powiatowe i wojewódzkie.
W dniu 06.11.2011 r. w Ostrołęce odbył się III Zjazd Zarządu Powiatowego ZOSP RP. Delegatami z Zarządu Gminnego w Kadzidle uczestniczącymi w Zjeździe byli: dh Stanisław Gadomski, dh Zdzisław Parzych, dh Michał Kaczyński i dh Zdzisław Pokora. Zjazd powiatowy odbywa się co 5 lat.
Dnia 23.10.2011 roku strażacy z naszej jednostki uczestniczyli w uroczystości poświęcenia tablic z nazwiskami poległych, zamordowanych i zaginionych w okresie II wojny światowej mieszkańców kurpiowszczyzny z parafii Kadzidło. Tablice z nazwiskami ok. 270-ciu osób za staraniem ks. dziekana Mariana Niemyjskiego, zawieszone zostały na ścianie mauzoleum na cmentarzu w Kadzidle.
Dnia 22.10.2011 roku w kościele w Myszyńcu została odprawiona Msza św. za zmarłych strażaków z powiatu ostrołęckiego. Wśród wielu uczestniczących we mszy strażaków była także delegacja z naszej jednostki. Przed wyjazdem do kościoła zapalono znicze na grobach byłych strażaków z naszej jednostki.
Dnia 13.10.2011 roku w naszej jednostce dokonano zmiany samochodu. Obecny Star 244 zostaje wycofany z eksploatacji, a jego miejsce zajmie Star 200 młodszy o 7 lat, który przechodzi z Dylewa do Gleby. Obecnie trwają prace związane z przezbrojeniem w/w pojazdów i dostosowaniem Stara 200 do naszych potrzeb. Star 244 służył nam przez 2 lata i 1 miesiąc.
Dnia 23.10.2011 roku w Kadzidle odbędzie się poświęcenie Mauzoleum poległych i zamordowanych w czasie II wojny światowej. Chętnych strażaków zapraszamy do udziału w tej uroczystości w mundurach galowych.
Dnia 22.10.2011 roku w Kościele w Myszyńcu o godz. 17 odprawiona będzie Msza Św. za zmarłych strażaków z całego powiatu. Zapraszamy wszystkich strażaków do udziału w tej Mszy Św.
Dnia 24.09.2011 roku druhowie z naszej jednostki brali udział w imprezie pod nazwą " Święto pieczonego ziemniaka", które odbyło się w Kierzku. Udział polegał na pokazie sprzętu strażackiego dla dzieci i młodzierzy. Zaprezentowano pokaz gaszenia pożaru w postaci palącej się opony. W pokazie brało udział 6 strażaków.
Dnia 03.09.2011 roku na ślubnym kobiercu stanął druh z naszej jednostki Krzysztof Dawid. Z tej okazji inni druhowie, w drodze do panny młodej, przygotowali bramę strażacką, a następnie samochodem strażackim poprowadzili orszak weselny. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze - życzą wszyscy druhowie i druhny z OSP Gleba.
Zawody powiatowe 6 - miejsce naszej drużyny.Dnia 12.06.2011 roku nasza drużyna zajęła 1- miejsce na gminnych zawodach sportowo-pożarniczych w Baranowie. Skład drużyny: Dowódca-Pokora Zdzisław, Rota I - Dawid Adam, Olk Jarosław, RotaII - Tabaka Adam, Pokora Tomasz, Rozdzielacz - Dawid Krzysztof, Łącznik - Suchecki Mariusz, Mechanik - Woźniak Tadeusz, Rezerwowy - Tyc Leszek..W dniu 08.06.2011 roku w naszej jednostce odbyła się kontrola gotowości bojowej, przeprowadzona przez przedstawicieli z PSP Ostrołęka. Kontrola wypadła pomyślnie i zakończyła się wynikiem b. dobrym.
Gminne zawody strażackie 12.06.2011 roku w Baranowie, a 19.06 2011 r. - powiatowe w Ostrołęce.

 

 


Na rozpoczęcie uroczystości Dnia Strażaka w Glebie, odbyło się poświęcenie garażu strażackiego, którego dokonał ks. dziekan Marian Niemyjski - proboszcz parafii Kadzidło i zarazem kapelan strażaków. Następnie została odprawiona Msza Św. w intencji wszystkich strażaków. Po Mszy Św. odbyła się zbiórka na placu koło szkoły, następnie wszyscy udali się na strażacki poczęstunek do świetlicy wiejskiej. W uroczystości uczestniczył Wójt Gminy Kadzidło - Dariusz Łukaszewski, Przewodniczący Rady Gminy - Jacek Płoski i przedstawiciel PSP bryg. Tadeusz Drozd.

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA dla wszystkich druhów, którzy chętnie wzięli udział w uroczystościach kościelnych podczas Świąt Wielkanocnych.


Dnia 03.05.2011 roku gminne uroczystości Dnia Strażaka odbędą się w Glebie. Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 11.00. Następnie odbędzie się zbiórka strażaków na placu koło szkoły, okolicznościowe przemówienia i wręczenie odznaczeń, na zakończenie strażacki poczęstunek w świetlicy.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, zapraszamy druhny i druhów z naszej OSP w mundurach do wzięcia udziału w uroczystościach kościelnych, czuwanie przy grobie w wielką sobotę i podczas procesji rezurekcyjnej w niedzielę wielkanocną.
Dnia 22.03.2011 roku dokonano naprawy autopompy w naszym samochodzie, ponieważ nastąpiły przecieki wody do układu smarowania. Naprawy dokonała firma z Bydgoszczy.
Dnia 21.03.2011 roku Agencja Ochrony TARCZA zainstalowała w naszym garażu system alarmowy. Zainstalowane urządzenie będzie służyć jako dodatkowe zabezpieczenie garażu przed włamaniem.
Dnia 19.01.2011 roku w naszej strażnicy zainstalowano urządzenie DSP 52BS służące do alarmowania selektywnego. Za pomocą tego urządzenia syrena alarmowa będzie włączana zdalnie ze stanowiska kierowania w Ostrołęce. Dzięki temu czas powiadamiania znacznie się skróci i szybciej można będzie wyjechać do akcji. Urządzenie posiada dobrą anteną, dzięki której jest dobra jakość odbioru radiostacji.Poprawiony: wtorek, 23 stycznia 2018 18:09
 
Copyright © 2019 OSP GLEBA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla 1.5 themes
Joomla 1.5 themes, business web hosting.